Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

festival4 1024x682

 

15 marca rozpoczęły się zapisy na Festiwal Młodych oraz Centrum Powołaniowe Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się od 22 do 27 stycznia 2019 roku w Panamie.

FESTIWAL MŁODYCH:

Festiwal Młodych  - to wydarzenie odbywające się na wielu platformach. Artyści, którzy pragną podzielić się swoimi talentami, mogą zgłosić swoje kandydatury za pośrednictwem strony internetowej Światowych Dni Młodzieży.

Sophie Carbonell - wicedyrektorka Festiwalu, zaznaczyła, że w całym mieście (od sektora Amador aż do Panama la Vieja), zostaną zainstalowane podwyższenia, na których pielgrzymi zobaczą takie formy artystyczne jak taniec, wystawy sztuki, sporty, a także kuchnie oraz dzieła teatralne w strefach zamkniętych.

Festiwal Młodych będzie składał się z około 20 stanowisk, na których pielgrzymi i goście, przebywający wtedy w Panamie, będą mieli okazję doświadczyć rozmaitych i zróżnicowanych występów, zarówno lokalnych jak i międzynarodowych.

Carbonell dodała, że aby dowiedzieć się, co interesuje Młodych podczas tego typu wydarzeń, utworzono focus group - grupę złożoną z 3300 osób pochodzących z krajów Ameryki Łacińskiej, którzy zaznaczyli jaki rodzaj prezentacji preferują - w ten sposób określono, że na Festiwalu Młodych będą obecne: rock, pop, merengue, muzyka panamska, muzyka elektroniczna oraz różne inne gatunki.

Po otrzymaniu propozycji artystów, komitet złożony ze specjalistów każdej dziedziny oraz grupy młodych osób, wybierze te występy, które będą miały miejsce podczas Festiwalu Młodych

 

Wymagania rejestracji na Festiwal Młodych

  • Po zakwalifikowaniu do udziału w Festiwalu Młodych, zarejestrowanie się również w module pielgrzymów
  • Wypełnienie formularza rejestracyjnego w module Festiwalu Młodych
  • Wysłanie opisu swojej propozycji festiwalowej, zawierającego również przewidywany czas jej trwania
  • Wysłanie wymagań technicznych koniecznych do realizacji proponowanego wystąpienia
  • Wysłanie przykładów z dotychczas zrealizowanych podobnych wystąpień

 

CENTRUM POWOŁANIOWE:

Młodzi, dzięki uczestnictwie w Centrum Powołaniowym, będą mieli okazję poznać ważne postacie duchowe Kościoła Katolickiego, co otworzy im drogę do rozpoznania i realizacji swojego powołania. To wydarzenie jest również okazją do dialogu ekumenicznego i wieloreligijnego, z zamiarem promowania pokoju jako osi, która zjednuje społeczności świata.

 

Wymagania rejestracji do Centrum Powołaniowego

  • Bycie zarejestrowanym jako pielgrzym
  • Wypełnienie formularza rejestracyjnego w module Festiwalu Młodych z zaznaczeniem opcji ‘Centrum Powołaniowe’
  • Wniosek rejestracyjny powinien być wypełniony wyczerpująco, a także zawierać propozycje zróżnicowanych materiałów audiowizualnych
  • Propozycja powinna starać się łączyć elementy tradycyjne z innowacyjnymi, młodzieżowymi i nowoczesnymi
  • Należy również wziąć pod uwagę duszpasterską specyfikę spotkania ŚDM Panama 2019

 

Osoby zainteresowane zarówno uczestnictwem w Centrum Powołaniowym, jak i Festiwalem Młodych mogą zapisać się na te wydarzenia klikając w poniższy link:

https//www.panama2019.pa/es/inscripcion-festival

 

Źródło:www.panama2019.pa

tłum: KS

Gantry 5