Do ŚDM w Panamie pozostało:

CENTRUM POWOŁANIOWE

 

 

Czym jest Centrum Powołaniowe?

Jest to przestrzeń podczas Światowych Dni Młodzieży, w której młodzi mają możliwość rozeznania swojego powołania przez warsztaty, spotkania, zabawy, modlitwę, konwersatoria, integracje i inne. Wydarzenia te odbędą się w dniach 22-25 stycznia 2019.

 

Wymagania, które trzeba spełnić, by być wystawcą w Centrum Powołaniowym

  • Zarejestruj się jako pielgrzym
  • Wypełnij formularz zapisu w module Festiwal systemu rejestracyjnego, klikając w Centrum Powołaniowe (www.register.wyd.va)
  • Prezentacja stanowiska powołaniowego ma być przedstawiona audiowizualnie
  • Prezentacja stanowiska powinna zawierać elementy tradycyjne, innowacyjne, młodzieżowe i nowoczesne

Należy wziąć również pod uwagę ramy duszpasterskie ŚDM Panama 2019

 

PAKIETY CENTRUM POWOŁANIOWE

 

 

Do pobrania

 LIST POLECAJĄCY                      PLAN PARKU OMAR                      PLAN CENTRUM POWOŁANIOWEGO                     DANE DO PRZELEWU

 

Najczęściej zadawane pytania:


1. Co to jest Centrum Powołaniowe?
Centrum Powołaniowe, to wydarzenie/miejsce, w którym młodzi pielgrzymi mają możliwość rozeznaćswoje powołanie poprzez warsztaty, stanowiska informacyjne, modlitwę, zabawy, porady dotyczące powołania oraz konwersatoria z nimi związane. Na tym wydarzeniu przedstawia się kerygmat powołaniowy, w którym mowa o tym, że wszyscy jesteśmy powołani przez Boga.

2. Kiedy powstała idea stworzenia Centrum Powołaniowego na ŚDM?
Inicjatywa Centrum Powołaniowego powstała podczas ŚDM Toronto 2002, została wzmocniona podczas ŚDM w Kolonii w 2005, a ostatecznie zrealizowano ją w Sydney w 2008 roku. Głównym kontekstem Centrum Powołaniowego podczas ŚDM Panama 2019 jest XV Zgromadzenie Zwyczajne Synodu Biskupów, którego tematem rozważań są: młodzi, wiara i rozeznanie powołania.

3. Dlaczego Centrum Powołaniowe podczas ŚDM 2019 ma nazwę „Pójdź za mną”?
ŚDM Panama 2019, będzie ściśle powiązane z Centrum Powołaniowym o nazwie „Pójdź za mną”. To światowe wydarzenie młodych posiada bardzo mocny akcent powołaniowo-maryjny, który pozwoli wielu młodym powierzyć realizację projektu swojego życia Jezusowi. „Pójdź za mną” jest wezwaniem, które Jezus kierował do swoich pierwszych uczniów (Mt 9,9) i urzekającą propozycją, którą On nam składa, abyśmy odkryli do jakiej drogi, czy do jakiego życia jesteśmy powołani, ażeby pójść za Nim i móc powiedzieć jak Maryja: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twojego słowa” (Łk 1,38)

4. Gdzie i kiedy będzie odbywało się Centrum Powołaniowe „Pójdź za mną”?
Centrum Powołaniowe „Pójdź za mną” będzie odbywać się w dniach 22 – 25 stycznia 2019 roku w Parku Reactivo Omar Torrijos, w mieście Panama, w godzinach od 9 do 17.

5. Jaki jest cel Centrum Powołaniowego „Pójdź za mną”?
Celem „Pójdź za mną” jest prezentacja informacji o powołaniach, które przedstawione w sposób dynamiczny i atrakcyjny dla młodych pomogą im odnaleźć ich drogę.

6. Co promuje Centrum Powołaniowe „Pójdź za mną”?
Centrum Powołaniowe pragnie głosić „kerygmat powołania”, który oznacza traktowanie życia jako podróży do nieba, w której wszyscy uczestniczymy jako pielgrzymi, ale jesteśmy zaproszeni do różnych form jej przeżywania. W tym duchu możemy postrzegać doświadczenie pielgrzyma ŚDM Panama 2019, jako czasu refleksji nad drogami życia. W tej podróży do pełni szczęścia spotykamy trzy przystanki przed metą, którą jest życie wieczne. Pierwszym przystankiem jest powołanie do przyjęcia życia jako Bożego daru lub wezwania, które każdy młody człowiek musi docenić, uznając przy tym, że już prosty fakt istnienia jest błogosławieństwem od Boga. Drugim przystankiem jest powołanie chrześcijańskie - do bycia uczniami i misjonarzami, wynikające z osobistego spotkania z Jezusem. Trzecim przystankiem jest powołanie szczegółowe, którego większość młodych pielgrzymów pragnie i potrzebuje wybrać w wyniku procesu rozeznawania. Jego wybór pozwoli im na odnalezienie szczęścia poprzez oddanie swojego życia Jezusowi na jednej z możliwych ścieżek/życiowych projektów:
małżeństwa, życia zakonnego, kapłaństwa lub życia samotnego.

 

7. Kto może uczestniczyć w Centrum Powołaniowym „Pójdź za mną”?
Centrum Powołaniowe jest możliwością zaprezentowania różnorodności w jedności Kościoła Katolickiego, więc zaproszeni do uczestnictwa w nim są wszyscy pielgrzymi i ci, którzy chcą przedstawić swoje szczególne powołania, charyzmaty, ruchy i grupy duszpasterskie, abyśmy mogli dzielić się nawzajem radością z naśladowania Jezusa w służbie naszym braciom i siostrom.

8. W jaki sposób można uczestniczyć w Centrum Powołaniowym?
Można uczestniczyć jako gość lub jako wystawca. Centrum Powołaniowe jest dla wszystkich, dlatego mogą nas odwiedzać pielgrzymi, wolontariusze, lokalni mieszkańcy, międzynarodowi goście – dosłownie wszyscy.

Gantry 5