Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

Dnia 22 stycznia 2019 r. Mszą św. Otwarcia rozpoczną się kolejne międzynarodowe obchody Światowych Dni Młodzieży, tym razem w Panamie. Z tego też powodu Panamski Komitet Organizacyjny ŚDM wybrał 22. dzień miesiąca jako tę datę, kiedy to Kościół Ameryki Środkowej w sposób szczególny będzie się modlił w intencji zbliżających się ŚDM. 

Jako gospodarze ubiegłej edycji ŚDM, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż to święto wiary młodego Kościoła jest i wielkim darem, ale i wielkim zadaniem. Dlatego też polska młodzież rownież każdego 22. dnia miesiąca chce pamiętać w swoich modlitwach o dziele ŚDM. W ten sposób możemy dziękować za owoce ŚDM Kraków 2016  i polecać Bożej opiece przygotowania panamskie, budując niejako 'modlitweny most' pomiędzy Polską a Panamą.

Zachęcamy do włączenia się w tą modlitwę zarowno tych, którzy planują swój udział w wydarzeniach w Panamie, jak i tych, którzy będą przeżywać ten czas w Polsce. Światowe Dni Młodzieży to droga, którą podąża młodzież Kościoła - ta droga dotyczy każdego młodego, każdy może się na niej odnaleźć i nią podążać, niezależnie czy będzie mogł bezpośrednio uczestniczyć w samych wydarzeniach ŚDM.

Jeśli to możliwe, zapraszamy do zorganizowania takiej modlitwy w Waszych wspólnotach. Szczegółowe intencje na poszczególne miesiące można znaleźć TUTAJ.

Gantry 5