Do ŚDM w Panamie pozostało:

ACTIVIDAD WEB 1 1024x683

 

W ciągu pierwszych pięciu godzin po zarejestrowaniu się papieża Franciszka jako pielgrzyma Światowych Dni Młodzieży 2019 użytkownicy z 77 krajów weszli na oficjalną stronę internetową (www.panama2019.pa) aby dowiedzieć się więcej o procedurach rejestracyjnych.

Według osób odpowiedzialnych za stronę internetową ŚDM w Panamie, w ciągu pierwszych 15 minut po rejestracji Ojca Świętego, internauci ze 126 miast Włoch weszli na oficjalną stronę internetową.

Właśnie Włochy są krajem, który znajduje się na pierwszym miejscu listy dziesięciu krajów o największym ruchu na stronie Panamy. Pozostałe to: Panama, Meksyk, Argentyna, Kolumbia, Kostaryka, Chile, Peru, Nikaragua i Brazylia.

Według raportu webmasterów ŚDM Panama 2019, 65% osób, które weszły na stronę to kobiety. Odnotowano również, że dokonane wejścia obsługiwane były przez ponad 646 dostawców Internetu z całego świata.

Zauważono także, że 84% użytkowników, którzy weszli na oficjalną stronę ŚDM 2019, zrobiło to z telefonu komórkowego lub tabletu, a reszta zrobiła to za pomocą komputera stacjonarnego. Według dostarczonych raportów serwis społecznościowy, który przyciągnął najwięcej osób na oficjalną stronę, to Facebook. Ponadto, w ciągu pierwszych pięciu godzin YouTube miał ponad pół miliona wyświetleń.

Niespodziewana rejestracja Ojca Świętego Franciszka w dniu 11 lutego rozpoczęła proces zapisów na Światowe Dni Młodzieży Panama 2019. Po modlitwie Anioł Pański, na balkonie swojego gabinetu z widokiem na Plac Świętego Piotra w Watykanie, Ojciec Święty wpisał swoje dane na tablecie i oficjalnie zarejestrował się w module rejestracyjnym pielgrzyma.

Po ostatnich rygorystycznych testach, które przeszła platforma, zapisy dla pielgrzymów z całego świata zostały oficjalnie otwarte 12 lutego o 8:00 (czasu panamskiego) – poinformował Victor Chang, Sekretarz Wykonawczy z Lokalnego komitetu Organizacyjnego.

Informacje dotyczące procesu rejestracji polskich pielgrzymów można znaleźć TUTAJ 

 

Źródło:panama2019.pa/tłum: Joanna Stachowska

Gantry 5