Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

W weekend 14-15 października rozpoczęły się przesłuchania kandydatów do chóru ŚDM Panama 2019. Odbywały się one w pomieszczeniach Uniwersytetu Katolickiego Matki Bożej Starszej w Panamie (USMA). Swoją kandydaturę do chóru ŚDM Panama 2019 zgłosili młodzi z całej Ameryki Środkowej; byli wśród nich kandydaci z Kostaryki, Kolumbii, Meksyku, Gwatemali, Salwadoru, Hondurasu, Wenezueli, Ekwadoru, a także miejscowi Panamczycy.

Aníbal Muñoz, aranżer i producent oficjalnego nagrania Hymnu ŚDM, a także zastępca koordynatora sekcji ds. Chóru i Orkiestry ŚDM, poinformował, że na przesłuchania do chóru zapisało się ponad 600 osób w wieku od 18 do 35 lat. W momencie zgłoszenia kandydaci otrzymali materiały z tekstami pieśni, które następnie mieli wykonać przed komisją. Każdy z uczestników musiał wybrać jedną spośród trzech pieśni: "Panis Angelicus", "Ave Verum", i "Ave María" Schuberta, a dodatkowo, aby zaprezentować swoje umiejętności mógł wykonać dowolnie przez siebie wybrany utwór.

María José to jedna z kandydatek, która przyjechała na przesłuchania z Kostaryki. Jako pielgrzym uczestniczyła ona już dwa razy w Światowych Dniach Młodzieży (w Rio 2013 i w Krakowie 2016). Tym razem chciałaby ofiarować swoje talenty i służyć śpiewem w chórze podczas ŚDM 2019.

„Podczas tego spotkania chciałabym dać innym młodym coś od siebie, tak jak podczas poprzednich ŚDM inni młodzi dawali mi, a Bóg poprzez nich.”

Przesłuchania do Chóru ŚDM odbyły się jeszcze 21, 22, 28 i 29 października w godzinach 9:00-13:00 i 14:00-18:00.

Wszyscy młodzi kandydaci gorąco pragną stać się częścią Chóru i Orkiestry ŚDM Panama 2019, by swoimi talentami uświetnić spotkania z Ojcem Świętym podczas Wydarzeń Centralnych.

 

 

Młodzi dzielą się swoimi doświadczeniami

IMG 3851

 

 

Ksiądz Angel Alonso rozmawia z młodymi

IMG 3867

 

 

Jeden z kandydatów przed komisją

IMG 3903

 

 

źródło:panama2019.pa/tłum. am

Gantry 5