Do ŚDM w Panamie pozostało:

WhatsApp Image 2018 11 16 at 11.41.38

 

Dla Juana Carlosa Calle Światowe Dni Młodzieży są częścią jego życia. Od roku 2011 – kiedy po raz pierwszy brał udział w Światowych Dniach Młodzieży (ŚDM w Madrycie), jako pielgrzym. Następnie obecny był w Rio de Janeiro i w Krakowie, w obydwu jako wolontariusz krótkoterminowy.

Już czwarty raz młody Ekwadorczyk uczestniczy w imprezie międzynarodowej o tej skali. Z tym, że w Panamie jest wolontariuszem długoterminowym.

Juan Carlos, mający 30 lat, pracuje w gastronomii i studiuje obecnie na czwartym semestrze prawa na Prywatnej Politechnice miasta Loja (UTPL). Dodatkowo czas poświęca na katechizację w parafiach miasta Cumbayá, u ojca Emilio Obando, i miejscowości Tumbaco, u ojca Jorge Villareal.

Od 19 lat zajmuje się przygotowywaniem młodych do Pierwszej Komunii i Bierzmowania. Poza tym pomaga w nauczaniu religii grupie chłopaków ze wspólnoty świętego Wincentego a Paulo, jak też służy wsparciem duchowym w kwestiach socjalnych i gospodarczych różnym rodzinom w trudnej sytuacji

Carlos pracuje w sekcji rejestracji i przyjęcia, a zwłaszcza w obsłudze pielgrzymów na czatach internetowych, w biurze rozmów telefonicznych i na szkoleniach. Dodatkowo wygłasza prelekcje informująco-ewangelizujące w różnych wikariatach Panamy.

Pobyt Juana Carlosa w Panamie możliwy jest wyłącznie dzięki „Łasce Bożej”. Ekwadorczyk wzywa młodych do wzięcia udziału w tych ŚDM z sercem pełnym Chrystusa. „Nie bójcie się słuchać Ducha, który podsuwa wam śmiałe wybory życiowe. Kiedy sumienie prosi was, byście zaryzykowali wszystko i poszli za naszym Panem Jezusem Chrystusem, nie traćcie czasu”.

 

Źródło:panama2019.pa

Gantry 5