Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

IMG 2533

 

Nastąpił wyczekiwany od dawna moment, w którym 56 wolontariuszy z Diecezji z Santiago otrzymało tytuł gospodarza turystyki. Projekt ten jest prowadzony przez Diecezjalne Duszpasterstwo Turystyki. Ma on na celu przygotowanie i przeprowadzenie dnia turystyki dla pielgrzymów ŚDM podczas Dni w Diecezji Santiago. To kameralne wydarzenie odbyło się w Parafii Świętego Jana Ewangelisty 17 listopada.

Uczestnikami byli wolontariusze reprezentujący parafie, ośrodki duszpasterskie i centra misyjne Diecezji Santiago, którzy formowali się i szkolili przez trzy miesiące, w każdą sobotę od 28 lipca do 27 października. W szkoleniach tych nie zabrakło udziału ekspertów z dziedziny turystyki, profesjonalnych wystawców tej dziedziny i różnych zajęć, takich jak: warsztaty, zabawy integracyjne, wycieczki turystyczne itp.

W ceremonii wzięli udział: ksiądz Luis Fernando Flores - duchowy doradca Duszpasterstwa Turystyki, Carmen Carrasquilla - profesor Turystyki na Uniwersytecie w Panamie oraz koordynator Duszpasterstwa Turystyki, którzy wręczyli certyfikaty na zakończeniu kursu, odznaki i broszury związane z rolą gospodarza turystycznego.

Carrasquilla przypominała wolontariuszom, aby byli w pełni przygotowani na zbliżające się turystyczne wyzwanie, zarówno podczas Dni w Parafii, jak i ich posługi w mieście Panama.

Dzień turystyki planowany jest na 18 stycznia. Tego dnia pielgrzymi będą mogli poznać odrobinę geografii oraz różnorodne miejsca regionu, wziąć udział w festiwalach folklorystycznych, animacjach, warsztatach rzemieślniczych, wydarzeniach kulturowych, lokalnych tańcach, a przede wszystkim kosztować kuchni i różnych typowych dań.

Źródło:panama2019.pa/tłum. Anna Flodrowska

Gantry 5