Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

DSC4849 1024x683

 

Od wybrzeża do wybrzeża prowincja Veraguas przygotowuje się do przyjęcia tysięcy pielgrzymów. Przeżyją oni tu jedyne w swoim rodzaju doświadczenie kultury i braterskiej jedności wiary w Pana, w czasie Dni Diecezjalnych w Santiago w terminie między 17 a 21 stycznia 2019 r.

Diecezja Santiago, którą tworzy 16 parafii, 3 ośrodki duszpasterskie i 3 centra misyjne, przygotowuje różne aktywności, między innymi: szkolenia, rekolekcje, spotkania młodzieży, działalność gospodarczą, festiwale, festyny, noce kulturowe, uwielbienia i dużo innych…

Wymiana międzynarodowa z pielgrzymami innych narodowości jest jednym z wielu powodów, który sprawia, że tamtejsza ludność z Veraguense jest bardzo podekscytowana zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży. Każdy z ośrodków, które przyjmą pielgrzymów, w ramach przeprowadzanych szkoleń dla wolontariuszy uczy także różnych języków, aby ta bariera nie uniemożliwiła współuczestnictwa w wydarzeniach.

Inną formą pokazania piękna krajobrazów i różnorodności kultur regionu są filmy promocyjne - okno na świat dla pielgrzyma, dzięki któremu może poznać przedsmak tego, co czeka w miejscu, które odwiedzą.

Cała ludność jednoczy się w oczekiwaniu na ogłoszone przez papieża Franciszka wielkie święto. Jej jedyną misją jest dzielenie się wiarą w Pana z każdym, kto tego potrzebuje, zwłaszcza ze wszystkimi młodymi ze świata, którzy przybędą do tego malutkiego przesmyku, aby przeżyć z radością dzielenie się Jego Słowem.

Widzimy się w Panamie.

 

IMG 1257  DSC4792 DSC7551

 

MG 1382  MG 4155

 

Źródło:panama2019.pa

Gantry 5