Do ŚDM w Panamie pozostało:

na fejsa

Pobierz katechezę "Odnów mnie!" 

 

Co to znaczy Odnów mnie?

Jest to radosne i wyzwalające doświadczenie, które może przeżyć pielgrzym, przechodząc przez każdy z kroków przygotowania do spotkanie z Jezusem Chrystusem w Sakramencie Miłosierdzia podczas ŚDM 2019. Wszystko w Strefie pojednania Odnów mnie, która inspirowana jest słowami z Księgi Ezechiela „I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza” (Ez 36, 26) oraz z Ewangelii wg św. Łukasza: „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny” (Łk 1,49)

Strefa Pojednania Odnów mnie znajdować się będzie w Parku Omar, przy drodze prowadzącej na korty tenisowe. Będzie miała ona formę „ścieżki” przygotowania, którą powinieneś w pełni wykorzystać.

Przybliż się:

Ciepłe i serdeczne przyjęcie braci, gest przypominający radość Boga Ojca, który patrzy na zbliżającego się do domu powracającego dziecka. Będą tu również dostępni wolontariusze posługujący się językiem migowym. Będzie tu przedstawiony opis wszystkich kroków, od wejścia aż do punktu wyjścia i przywrócenia jedności ze stwórczym dziełem Boga.

Sprawdź:

Grota Matki Bożej - miejsce przeznaczone na modlitwę rachunkiem sumienia, odbytą z pełnym miłości prowadzeniem Matki Bożej i w Jej obecności. Tu będziemy mogli spokojnie przyjrzeć się swojemu życiu, w którym czasem zawodzimy i przygotować się do podjęcia drogi nawrócenia, nie zapominając, że Pan dokonał cudów w życiu każdego z nas, a to co najlepsze jest jeszcze przed nami. Będziemy mogli skorzystać z materiałów audio i wideo, które pomogą nam w owocnym przeżyciu tego czasu.

Otwórz się:

Wejście do strefy konfesjonałów. Księża i biskupi - wolontariusze, którzy się zarejestrowali - będą tu obecni jako narzędzia Boga, aby obdarzać miłosierdziem otwarte i dobrze usposobione serca. Będą służyć spowiedzią w językach ŚDM od 9 rano do 16 po południu. Obecni będą także wolontariusze, gotowi pomagać pielgrzymom o specjalnych potrzebach.

Świętuj i złóż obietnicę:

Uścisk radości i przywrócenia jedności z Bożym stworzeniem. Tutaj otrzymasz kilka pamiątek Twojej wizyty i poprosimy Cię o zapisanie konkretnej obietnicy czegoś, co zrobisz, aby otoczyć troską Ziemię - nasz Wspólny Dom - jako owoc Twojego przejścia przez Strefę Odnów mnie. Będą tu obecni wolontariusze, którzy poprowadzą Cię do kaplicy adoracji, jeśli będziesz chciał ją odwiedzić.

Maryja towarzyszy każdemu kapłanowi, który spowiada, a także każdemu penitentowi, który pokornie prosi o przebaczenie. Jej obecność pozwala nam wejść w świat Boga, który uczynił Jej wielkie rzeczy, który wylewa Swoje miłosierdzie z pokolenia na pokolenie (Łk 1,48-50), docierając nawet do nas przez sakrament pojednania.

 

strefa 2

 

Źródło:panama2019.pa

Gantry 5