Do ŚDM w Panamie pozostało:

 AbpMBA1

 

1 sierpnia Kostaryka świętuje uroczystość swojej Patronki i Opiekunki obu Ameryk – Matki Bożej Anielskiej.

Arcybiskup José Domingo Ulloa Medieta w tym roku był tego dnia obecny w kostarykańskim mieście Cartago, aby świętować ze zgromadzonym tam Kościołem uroczystość Patronki. Jego ekscelencji abp. Ulloa Mendieta przypadł zaszczyt nałożenia sukienki na figurę Matki Bożej. Jest to coroczna tradycja, która odbywa się na placu przed bazyliką noszącym imię Matki Bożej Anielskiej.

Korzystając z okazji, Arcybiskup zaprosił Kostarykańczyków na Światowe Dni Młodzieży w Panamie w 2019 roku, aby przybyli spotkać się z Jezusem, z młodzieżą, i aby jak Maryja powiedzieć bez lęku „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”.

„Umiłowani bracia, jesteście oczekiwani w Panamie między 22 a 27 stycznia, podczas wyjątkowego, jedynego spotkania w Ameryce Centralnej, podczas spotkania, które Papież zechciał ofiarować naszemu regionowi świata, aby cała nasza młodzież, szczególnie ta, która nigdy nie mogła nawet marzyć o uczestniczeniu w ŚDM, mogła wziąć udział w spotkaniu w Panamie” pokreślił arcybiskup Ulloa Mendieta.

Kostaryka będzie uczestniczyć w Dniach w Diecezjach podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie w 2019 r.

 

AbpMBA2  AbpMBA3

 

Źródło:panama2019.pa

Gantry 5