Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

 

Dia de Oracion 07 18 NL 01136

 

22 lipca 2018 r., sześć miesięcy przed Światowymi Dniami Młodzieży, Panama zjednoczyła się podczas Dnia Modlitwy w intencji przygotowań do spotkania, zdrowia Papieża oraz w intencji pielgrzymów, którzy spotkają się w tym kraju w styczniu przyszłego roku.

Z tej okazji obchody Dnia Modlitwy odbyły się równolegle w diecezji David (prowincja Chiriquí) oraz w wikariacie Cristo Redentor w Archidiecezji Panamy.

Rano, arcybiskup Panamy, José Domingo Ulloa Mendieta wraz z kard. José Luis Lacunza Maestrojuán i bp. Rafaelem Valdivieso – biskupami diecezji David i Chitré - przewodniczył Celebracji Eucharystycznej w sanktuarium Chrystusa z Alanje w Chiriquí, w świątyni pełnej szczęśliwych, młodych ludzi z nadzieją oczekujących na doświadczanie ŚDM.

Po południu, nuncjusz apostolski Mirosław Adamczyk przyjął młodych w stołecznym Sanktuarium Serca Maryi, gdzie zachęcał ich do skorzystania z okazji, iż ŚDM odbywają się w Ameryce Środkowej i uczestnictwa w tym spotkaniu.

"Mimo, że przyjadą tutaj setki tysięcy młodych ludzi, będzie to indywidualny czas dla każdego, aby być z Jezusem i oddać się refleksji nad swoim życiem" – podkreślał nuncjusz apostolski.

Powiedział również, że jest pewien, że po ŚDM "czeka nas obiecująca przyszłość, ponieważ mówi się, że przyszłość Kościoła i świata jest w rękach młodych, a dzięki nim i ich wierze przyjdą lepsze dni".

Lipcowy Dzień Modlitwy za ŚDM obejmował również wizytę studentów Instytutu Technicznego   Don Bosco i młodzieży z Centrum Opieki nad Dziećmi, z którymi dzielono się przesłaniem miłości, zwycięstwa i nadziei.

 

Dia de Oracion 07 18 NL 01170  Dia de Oracion 07 18 NL 01397 1024x683

 

Źródło:panama2019.pa \ tłum. Martyna Wróbel

 

Gantry 5