Do ŚDM w Panamie pozostało:

"U stóp Matki Bożej Anielskiej składamy Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Panamie w dniach 22-27 stycznia, podczas których młodzi ludzie ze 190 krajów, z pięciu kontynentów, zjednoczą się, żeby spotkać się z Jezusem Chrystusem wraz z Maryją, w towarzystwie następcy św. Piotra, Papieża Franciszka"

Arcybiskup José Domingo Ulloa Medieta w tym roku był obecny w kostarykańskim mieście Cartago, aby świętować ze zgromadzonym tam Kościołem uroczystość Jego Patronki - Matki Bożej Anielskiej

Otrzymaliśmy zawiadomienie, że siostrzany Kościół w Nikaragui wycofał się z organizacji Dni w Diecezjach w ramach Światowych Dni Młodzieży

Sześć miesięcy przed Światowymi Dniami Młodzieży, Panama zjednoczyła się podczas Dnia Modlitwy w intencji przygotowań do spotkania, zdrowia Papieża oraz w intencji pielgrzymów, którzy spotkają się w tym kraju w styczniu przyszłego roku.

... spotkali się reprezentanci wspólnoty bahaickiej, prawosławia, anglikanów, metodystów, baptystów, protestanckich Kościołów episkopalnych i katolików, którzy wraz z młodymi swoich wyznań, modlili się za ŚDM i dzielili radość współtworzenia tego projektu.

Gantry 5