Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

10 września poznamy oficjalną polską aranżację hymnu ŚDM Panama 2019 „Niech mi się stanie według słowa twego”. Wtedy też zostanie opublikowana partytura hymnu w języku polskim oraz polski teledysk.

Nad polską wersją hymnu pracuje Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży w Limanowej (facebook.com/SDMLimanowa) wraz z limanowskimi muzykami i artystami. Panamski hymn to nie pierwsze muzyczne wyzwanie, którego podjęła się ta grupa. Niezwykłe wykonanie hymnu ŚDM Kraków 2016 „Błogosławieni miłosierni”, zaprezentowane właśnie przez limanowską młodzież, przeszło już do historii.

 

 

Alicja Majda, która koordynuje projekt przyznała, że Hymn ŚDM Panama 2019 będzie utrzymany w takim stylu jak oryginał, ale pojawią się polskie akcenty wprowadzone  poprzez wykorzystanie naszych tradycyjnych instrumentów.


Utwór zostanie wykonany przez kilkudziesięciu instrumentalistów i ponad 70-osobowy chór.

Teledysk do polskiej wersji hymnu będzie utrzymany w konwencji pielgrzymowania. Młody pielgrzym, który po ŚDM szuka swojej drogi pokaże polską religijność i maryjność. Nie zabraknie także logo ŚDM Panama 2019, które z racji swoich wymiarów zostanie zaprezentowane za pomocą drona.

Gantry 5