Do ŚDM w Panamie pozostało:

Chcemy dobrze rozpocząć wakacje i spędzić tydzień na modlitwie i wspólnej zabawie. Dla młodzieży przygotowane zostanie pole namiotowe na 1000 uczestników a samo wydarzenie przeznaczone jest dla osób w wieku od 15 do 30 lat.


Dni Młodych - Paradiso2017 klimatem nawiązują do Światowych Dni Młodzieży, które w ubiegłym roku odbyły się w Krakowie. Chodzi bowiem o wspólne przeżywanie, umacnianie wiary i zdobywanie niezapomnianych wspomnień. Każdego dnia głównym punktem będą dwie konferencje prowadzone przez biskupów. Tematem przewodnim tych spotkań będzie Kerygmat, złożony z sześciu elementów (Bóg Stwórca, Dzieci Boże, Grzech, Jezus Chrystus Zbawiciel, Duch Święty, Kościół i Eucharystia). Kulminacyjnym punktem każdego dnia będzie wspólna Eucharystia. Każdy z uczestników weźmie również udział w wybranych przez siebie warsztatach rozwijających zainteresowania i talenty. Ich wybór jest dokonywany na etapie rejestracji. Warsztaty podzielone zostały na dwie grupy: jednolite (uczestnictwo w tych samych warsztatach przez 3 dni) oraz różnorodne (każdego dnia inny warsztat).
Wieczorem odbędą się koncerty – na scenie wystąpią: zespół TGD, Dobromir Makowski oraz Soudarion. Oprawę muzyczną wszystkich wydarzeń zapewnią ponadto zespoły: Jordan, Jaffa i Eleos.
Rejestracja uczestników ruszyła 8 kwietnia. Każdy na Paradiso2017 będzie spał pod namiotem - razem stworzymy jedno wielkie pole namiotowe. Na każdego uczestnika czekać będzie pakiet pielgrzyma, śniadanie, obiad i kolacja. W ciągu dnia funkcjonować będzie kawiarenka, w której zaopatrzyć się będzie można w kawę, herbatę i kawałek ciasta oraz posłuchać muzyki na żywo. Spotkanie Młodych na Świętej Górze będzie również doskonałą okazją by podarować komuś cząstkę siebie i zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego. Ponieważ wydarzenie przygotowywane jest przez wolontariuszy, każdy uczestnik w dniu przyjazdu poproszony zostanie o wybór jednego małego obowiązku np. pomoc przy dystrybucji posiłków, posprzątanie sali po warsztatach, czy pomoc w kawiarence.
Na Paradiso2017 zaprosiliśmy: abp Stanisława Gądeckiego, bp Grzegorza Balcerka, bp Damiana Bryla, bp Marka Solarczyka, bp Krzysztofa Włodarczyka, Dobromira Makowskiego, Patrycję Hurlak. Ambasadorami wydarzenia są: Mateusz Banaszkiewicz z Kabaretu Młodych Panów oraz Piotr Wyszomirski – bramkarz reprezentacji Polski w piłce ręcznej.

Szczegółowe informacje i zapisy:

www.paradiso2017.pl

 

 

16880128 1640127666002341 183891741 o

Gantry 5