Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

(formularz należy wydrukować, wypełnić i odesłać - na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną na adres Krajowegu Biura Organizacyjnego ŚDM)

 

Inormacje o wolontariacie:

1. Krótkoterminowym

Rekrutacja rozpocznie się wraz z otwarciem systemu rejestracyjnego (planowany termin to styczeń 2018 roku)

Za cały proces rekrutacji odpowiadał będzie Komitet Organizacyjny ŚDM Panama 2019, przy współpracy z Krajowym Biurem Organizacyjnym ŚDM.

W listopadzie 2017 roku zostaną zorganizowane spotkania informacyjne w kilku miejscach Polski (harmonogram zostanie podany, po ustaleniu go z Koordynatorami Diecezjalnymi) w październiku b.r.

Posługa rozpocznie się krótko przed ŚDM. Praca będzie polegała na zaangażowaniu w terenie: przygotowanie miejsc celebracji, spotkań, katechez i noclegów, służba informacyjna, pomoc w sprawach technicznych, pomoc przedmedyczna etc.

Osoby chcące zaangażować się w wolontariat krótkoterminowy będą musiały we własnym zakresie opłacić przelot, pakiet wolontariusza etc.

Zakwaterowane będą w miejscach przygotowanych przez Komitet Organizacyjny w Panamie - podobnie jak było to w czasie poprzednich edycji ŚDM.

Krajowe Biuro Organizacyjne może pomóc w zakupie biletów lotniczych do Panamy (np. skontaktowac z grupami, które będą leciały do Panamy - w kwestii biletów grupowych).

 

2. Długoterminowym

Proces rekrutacji rozpocznie się we we wrześniu lub na początku października 2017 roku. 

Praca w Panamie rozpocznie się ok. jednego roku przed ŚDM.

Praca wolontariuszy polega na pracy w Komitecie - tłumaczenia, rejestracja, wolontariusze, logistyka lub komunikacja.

Konferencja Episkopatu Polski, w imieniu której działa Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM, została poproszona o trzech wolontariuszy długoterminowych.

Komitet zapewni wolontariuszowi zakwaterowanie, wyżywienie, prawdopodobnie bilet komunkacji miejskiej, kartę telefoniczną.

Wolontariusz długoterminowy będzie także reprezentantem Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM w Komitecie ŚDM Panama 2019.

Spotkanie informacyjne dla kandydatów odbędzie się w II połowie września w Warszawie.

Ostateczny wynik rekrutacji jest zależny od Komitetu w Panamie.

Wolontariusz musi sam opłacić bilet lotniczy do i z Panamy.

KBO ŚDM zapewnia pomoc w otrzymaniu wizy.

Ponieważ ustalenia z Komitetem wciąż trwają, dlatego osoby zainteresowane będziemy na bieżąco informowali o ich postępach.

KANDYDATÓW NA WOLONTARIUSZY DŁUGOTERMINOWYCH PROSIMY O ZGŁASZANIE SIĘ JUŻ TERAZ DO KBO ŚDM, abyśmy mogli w wyżej podanym terminie sprawnie przeprowadzić proces rekrutacji.

Bardzo prosimy, aby przed oficjalnym zakwalifikowaniem jako wolontariusz dlugoterminowy NIE PODEJMOWAĆ ŻADNYCH WIĄŻĄCYCH DECYZJI, tzn. nie kupować biletu lotniczego, urlop dziekański, urlop w pracy etc. KBO ŚDM nie ponosi odpowiedzialności za tego typu działania podjęte przez kandydatów na wolontariuszy.

Przypominamy, że wynik rekrutacji jest autonomiczną decyzją KBO ŚDM, a ostatecznie Komitetu Organizacyjnego w Panamie.

 

WARUNKIEM NIEZBĘDNYM, ABY PRZYSTĄPIĆ DO REKRUTACJI (WOLONTARIAT DŁUGO I KRÓTKOTERMINOWY) JEST UMIEJĘTNOŚĆ SPRAWNEJ KOMUNIKACJI W J. ANGIELSKIM LUB J. HISZPAŃSKIM.

Kandydat na wolontariusza długoterminowego musi być osobą pełnoletnią w dniu rozpoczęcia procesu rekrutacji.

Kandydat na wolontariusza krótkoterminowego musi być osobą pełnoletnią przynajmniej na miesiąc przed rozpoczęciem ŚDM w Panamie (zastrzegamy sobie zaostrzenie wymagań dotyczących wieku wolontariuszy krótkoterminowych w zależności od decyzji Komitetu w Panamie) 

 Masz pytania? Chciałbyś lub chciałabyś uzyskać informacje na temat wolontariatu? Pisz na specjalny adres:

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Gantry 5