Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

W sobotę 2 września odbyło się Diecezjalne Spotkanie Młodych z Diecezji Chitré. Na teren Targów de Azuero przybyli przedstawiciele wszystkich parafii, które tworzą tę Diecezję.

Młodzież wysłuchała rozważania o. Pablo Hernándeza na temat tegorocznego hasła  Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. „Wszechmogący zachęca nas, abyśmy nie byli przeciętni”.
W spotkaniu brał udział rówinież ks. Ochomogo - dyrektor odpowiedzialny za koordynację Dni w Diecezjach ŚDM Panama 2019. Zapraszał on młodych do udziału w Światowych Dniach Młodzieży:  „Panama została wybrana przez Papieża do bycia gospodarzem ŚDM”.
Grupa uczniów ze szkoły José Daniel Crespo oraz zespół ze szkoły Soyus Bilingue wykonały hymn „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowaTwego”, który podchwycili i wspólnie śpiewali wszyscy zgromadzeni.
Kulminacyjnym momentem tego dnia było wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja prowadzona przez ks. Raúla de León, po której miała miejsce Eucharystia celebrowana przez ks. bp. Rafaela Valdivieso Mirandę, przez odwiedzającego Diecezję Chitré biskupa Brazylii oraz pozostałych księży, którzy im towarzyszyli.
Bez wątpienia diecezje przygotowują się na ŚDM z radością i entuzjazmem, ofiarowując swoje talenty na służbę wszystkim. Podążają razem z Maryją drogą ku ŚDM Panama 2019.

 

21299053 1572184502833582 1148582674 o 1200x480

 

 

Gantry 5