Do ŚDM w Panamie pozostało:

Moją zasadniczą motywacją do wybrania się na ŚDM była chęć ponownego potwierdzenia powołania, do którego Pan mnie zaprasza.

 

CAP EN

 

Choć ŚDM Panama 2019 rozpoczną się już wkrótce, ciągle wielu ma dużo wątpliwości i pytań dotyczących naszego spotkania i nie wiedzą kogo zapytać. Wychodząc na przeciw Waszym oczekiwaniom, stworzyliśmy Centrum Pomocy Pielgrzymom, które może udzielić Wam odpowiedzi na pytania o ŚDM.

W Centrum Pomocy Pielgrzyma uzyskać informacje na dwa sposoby. Pierwszy to pomoc telefoniczna (“call center”). Jest on dostępny od poniedziałku do piątku od 8 do 20 czasu panamskiego dla mówiących po angielsku i hiszpańsku, oraz od 8:30 do 17:30 dla pielgrzymów posługujących się portugalskim i włoskim (w czwartek od 10 do 17:30). Wystarczy zadzwonić pod numer +507 238-1743, wybrać język, a następnie jeden z naszych wolontariuszy postara się Ci pomóc.

Drugi sposób uzyskania informacji to WebChat, na który możesz wejść za pomocą strony www.panama2019.pa. Znajdziesz tam zakładkę Centro de Ayuda (Centrum pomocy) i klikając na Chat en Línea (Czat on-line) oraz wypełniając konieczne dane, system przydzieli Ci wolontariusza z którym będziesz mógł porozmawiać.

Na tej samej stronie znajdziesz informacje, które mogą Ci pomóc w uczestnictwie w ŚDM w Panamie. Przeczytaj dokładnie czy przypadkiem odpowiedź na Twoje pytanie nie znajduje się już na stronie, zanim zapytasz wolontariusza. Jeśli nie udało Ci się rozjaśnić Twoich wątpliwości za pomocą przygotowanego tekstu, chętnie Ci pomożemy!

Celem strony jest stworzenie zaczątków relacji między pielgrzymami i wolontariuszami, wyjaśnienie wszelkich wątpliwości i danie odpowiedzi na pojawiające się pytania.

Masz jakieś pytania? Wejdż na https://centrodeayuda.panama2019.pa/, a my Ci pomożemy! Do zobaczenia w Panamie!

UWAGA: Pielgrzymi grup polskich w pierwszej kolejności powinni szukać pomocy u organizatorów swoich grup, diecezjalnych koordynatorów ŚDM a także na stronie www.panama2019.pl gdzie umieszczane jest wiele istotnych bieżących informacji, a także kontakty do odpowiednich osób z Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, którym można zadawać pytania w języku polskim i dotyczące specyfiki polskich grup.

 

Dzień turystyki planowany jest na 18 stycznia. Tego dnia pielgrzymi będą mogli poznać odrobinę geografii oraz różnorodne miejsca regionu.

Młodzież jest coraz częściej zapraszana do tego, aby podejmować wiodące role nie tylko w Kościele, ale też i w społeczeństwie. Pokazuje to, że młodzi nie tylko są przyszłością, ale także teraźniejszością.

 

 

Registration 18

 

Informujemy, że Komitet Organizacyjny ogłosił następujące daty zamykania kolejnych etapów rejestracji na ŚDM Panama 2019:

  • do dnia 17 grudnia 2018 09:00 GMT + 1: wprowadzanie danych dotyczących księży (akredytacji kapłańskich) i osób ubiegających się o wizę
  • do dnia 21 grudnia 2018: zgłaszanie zmian w plikach danych paszportowych
  • do dnia 22 grudnia 2018 09:00 GMT + 1: rejestracja nowych grup
  • do dnia 31 grudnia 2018 09:00 GMT + 1: wysyłanie przelewów w celu zakończenia płatności za pakiety pielgrzyma i wpłat na Fundusz Solidarnościowy
  • do dnia 3 stycznia 2019 09:00 GMT + 1: wprowadzanie szczegółów przelewu realizujących płatności do 31.12.2018
  • 16 stycznia 2019: usunięcie grup nieopłaconych bądź opłaconych częściowo
Gantry 5