Do ŚDM w Panamie pozostało:

Kościół katolicki w Panama City, 15 kwietnia obchodził XLVIII Spotkanie Eucharystyczne (Cita Eucarística). W tym roku w szczególny sposób był zaznaczony udział młodych w Spotkaniu.

Informujemy o aktualnie obowiązujących szczepieniach ochronnych dla pielgrzymów ŚDM Panama 2019.

Według noty nr 0460/DGSP/122/DE Ministerstwa Zdrowia Republiki Panamy obowiązkowymi szczepieniami objęte są osoby podróżujące z :

  1. Żółta gorączka: kontynent afrykański i Brazylia
  2. Odra: Stany Zjednoczone, Wenezuela, Włochy, Hiszpania, Grecja i Chiny
  3. Błonica: Wenezuela

W przypadku wystąpienia nowych ognisk epidemiologicznych, informacja będzie aktualizowana.

J.E. Ambasador Enrique Zarak zaleca osobom podróżującym do Panamy szczepienia przeciwko grypie A/H1N1.

Informację KBO ŚDM otrzymało dzięki uprzejmości Pana Ambasadora oraz Ambasady Republiki Panamy w RP

 

Dodatkowe sugestie KBO:

1. Informacja ta nie jest ostateczna - tzn. może w pewnym momencie pojawić się obowiązek posiadania szczepień dla osób jadących z Polski;

2. W przypadku odwiedzenia któregokolwiek z w/w kajów w czasie podróży do Panamy (nie chodzi o przesiadkę BEZ opuszczania lotniska) lub wizyty w tym kraju w czasie niedługim przed ŚDM, szczepienie może być wymagane (tę informację potwierdzimy i rozszerzymy)

Światowe Dni Młodzieży cieszą i przynoszą korzyść we wspólnocie. Prawdziwe przyjacielskie relacje, które się wtedy kształtują, są prawdziwym błogosławieństwem. To jeden z wielu owoców, które przynoszą Światowe Dni Młodzieży. Miliony osób na świecie mogą w to uwierzyć.

Światowe Dni Młodzieży to wydarzenie, które umożliwia spotkanie ze Zmartwychwstałym, z Chrystusem żywym i obecnym w drugim człowieku. Jednak droga przygotowań do tego spotkania rozpoczyna się już dziś.

Młodzież z plemion tubylczych z całego świata zgromadzi się, aby wspólnie rozważać i sławić wiarę w Jezusa Chrystusa, w tysiącletnim bogactwie swoich kultur.

Gantry 5